Kvalitní česká probiotika z Brna

SimpleBiotix obsahují probiotika z brněnských laboratoří zpracované pod taktovkou uznávaného mikrobiologa a vášnivého obdivovatele střevního mikrobiomu RNDr. Petra Ryšávky. Všech 13 kmenů je pečlivě vybráno Petrem Ryšávkou a jeho týmem. Tento výběr vychází z potřeby probiotických bakterií právě lidí žijících v našich zeměpisných šířkách.

Často slyšíme z úst odpůrců potravinových doplňků, že žádná speciální probiotika v kapslích nejsou potřeba. Že běžnému člověku úplně stačí dostatečný přísun jogurtů, kefíru a kysaného zelí. Ano všichni bychom měli jednodušší život, kdyby to byla pravda, ale není to tak úplně jednoduché.

„Jednou z nevýhod fermentovaných pokrmů je to, že většina mikroorganismů použitých při fermentaci není dostatečně charakterizovaná a popsaná. Na rozdíl od probiotických kultur použitých v léčivech a doplňcích, kde je jasné, jaké bakterie a s jakým účinkem byly použity,“ popisuje autor knihy Mikrobiologie a technologie fermentovaných potravin profesor Robert Hutkins z University of Nebraska, který se tématem dlouhodobě zabývá.

kvašené potraviny

Dalším důležitým faktorem pro správné fungování probiotik je jejich dostatečná výživa prebiotickou vlákninou. V případě, že do sebe pouze nasypeme probiotika a odškrtneme si, že máme splněno, co se zdravé výživy týče a budeme se ládovat fastfoody, bílým pečivem a gulášem se šesti knedlíky, tak nás kýžený efekt lepšího pocitu ve svém těle nejspíš mine. Aby probiotické bakterie mohly dobře odvést svou práci, musíme je také správně nakrmit. Ideální krmivo pro ně je právě prebiotická vláknina Inulin obsažená v SimpleBiotix Večerní kapsli. Takže nezapomínejte nejen na probiotika, ale také na prebiotika. Pěkný nový model moderního auta, do kterého nenalejete benzín, vás také nikam nedopraví.

zdravá a pestrá strava
Spinner

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde